Já a pan Darcy

17. listopadu 2012 v 19:22 | *N* |  Knížky
Autor: Alexandra Potter
Vydavatelství: Kristián s.r.
Rok vydání: 2012
Cena: 269 Kč

Stručný děj:
Typická romantická hrdinka už má dost všech zkažených schůzek a rozhodne se věnovat sama sobě. Nabídka její nejlepší kamarádky vydat se na týdenní dovolenou do Mexika jí nechává klidnou a rozhodne se strávit celý týden v klidné Anglii. Rozjede se na poznávací výlet po stopách Jane Austin, autorky Pýchy a Předsudku. Vášnivá čtenářka Emily, vedoucí knihkupectví, nasedne do autobusu plném milích babiček a jednoho otravného novináře. Stane se jí však divná věc. Potká svého vysněného Pana Darcyho. Je možné aby ožila postava z jejího milovaného románu? A ještě k tomu neuvěřitelně sexy postava?

Můj názor:
No takže... jsem z toho rozpačitá. Na jednu stránku se mi ta knížka líbila, ale očekávala jsem trochu víc. Je to typický dívčí román plný klišé a happy-endu. Ale co jsem měla očekávat že? Pro nenáročné náctileté čtenářky proč ne. Hodí se jako odpočinková literatura.
V knížce jsem objevila některé nesrovnalosti. Kdo by jezdil v zimě po Anglii na koni a to jenom v plesových šatech? Jak to , že otravný novinář je líčen nejprve jako obtloustlí a pak najednou má plno svalů? Některé souvislosti mohli hlavní hrdince taky dojít trochu rychleji, jsou naprosto evidentní. Předvídatelný děj.
Na druhou stranu knížka nese takové malé poslání. Vždy to co si představujeme jako to nejlepší, není vždy to co opravdu chceme. Opravdu toužíme po tom hrdinovy na bílém koni, co pod bílou košilí skrývá pekáč buchet? Nebo chceme za životního partnera toho, co se nás zastane, když to potřebujem? Dovede děti do školky a umeje nádobí, když jsme nemocné? A toho co má své chyby. Jako my.
Takže pokud si chcete odpočinou a ponořit se do románu s trochou té magie, pokud se to dá tak říct, je tato kniha přesně pro Vás. Pokud máte rádi romány s 500ti stránkami, nechtě tuto beletrii radši v regálu knihkupectví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama